Life after death. (4.1.11)

3. srpna 2011 v 13:19 | Smooth Annie
4. ledna 2011 v 16:32 | Smooth Annie |

Zdravím :)
Tak jsem si delší dobu říkala,že zkusím napsat článek na téma týdne. Dokopala jsem se k tomu až ted',takže to berte s rezervou :D Každopádně to téma mě i celkem chytá,tak proč ne? ;)

K věci. Co si myslím o Posmrtném životě? Co to vlastně je? ,,Když člověk umře,dostane se jeho duše do nebe popř. do Ráje a tam bude žít v pokoji jako anděl."-asi nejčastější ,,definice" tohohle pojmu. Poněkud křest'anská. Ne,že bych proti věřícím něco měla,to ani ne,je to jejich věc. Ale jak si posmrtný život představí takový muslim,buddhista nebo třeba satanista? Přemýšleli jste někdy i o tom? Některá náboženství posmrtný život vykládají tak,že se člověk po smrti (té ,,tělesné") jakoby převtělí do jiného živočicha/člověka. Například Buddhisté tvrdí,že člověk vůbec nemá věčnou duši,ale po smrti se mu jaksi dostane určitého znovuzrození,někdy až do absolutního očistění a osvobození-Nirvany (s tou skupinou to fakt nemá nic společného ;D).
Prostě každý si pod ,,posmrtným životem" představí něco jiného. Věda se nám stále snaží ,,vnucovat",že z biologického hlediska člověk zemře-čili přestane fungovat mozek a srdce (etc etc) a pak už není NIC. Prostě vydechneme,zavřeme oči a rozpadneme se nebo nás po sléze sežerou v zemi brouci.
Teorií je mnoho. Která je ta pravá? Sama nevím. Někdy jak nad tím přemýšlím,nikdo to vlastně NEVÍ. ,,To by chtělo zemřít,pak se sem zase vrátit a povyprávět o tom." To ovšem ze všech hledisek nelze. Takže se to vlastně my,živí,at' už jsme Židé,Křest'ané,Buddhisté či Muslimové nikdy nedozvíme. Až zemřeme,poznáme to. Jestli PAK už vůbec ,,něco" je. Jak už jsem řekla-nevím.
Ale víte co? Nelamte si nad tím moc hlavu a nebojte se smrti. Radši si užívejte života-toho pozemského. Vězte,že ještě toho máte vždy dost před sebou. Smrt je až na posledním místě.

-Ok. Konec článku. Docela krátký,co? Slibuju,že přístě to bude lepší. Snad se to dalo číst ;D

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.